ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ը ներկայացնում է նորարարական և բացառիկ Mastercard® Business Preferred պրեմիում քարտը՝ հատուկ կորպորատիվ հաճախորդների համար։ Այս քարտը նախատեսված է բիզնեսի ոլորտում գործունեություն ծավալող անձանց համար՝ ապահովելով առավելագույն հարմարավետություն, անվտանգության բարձր մակարդակ և պրեմիում արտոնություններ ամբողջ աշխարհում։
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԸ` ՄԱԿ-Ի ՇՐՋԱԿԱ ՄԻՋԱՎԱՅՐԻ ԾՐԱԳՐԻ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՆ ԱՆԴԱՄ 14.01.2025
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԸ` ՄԱԿ-Ի ՇՐՋԱԿԱ ՄԻՋԱՎԱՅՐԻ ԾՐԱԳՐԻ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՆ ԱՆԴԱՄ
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ ՓԲԸ-ն հպարտությամբ հայտարարում է Միավորված ազգերի կազմակերպության Շրջակա միջավայրի ծրագրի ֆինանսական նախաձեռնությանն (UNEP FI) անդամակցության մասին և հաստատում է իր հանձնառությունը որպես ՄԱԿ-ի Պատասխանատու բանկային գործունեության սկզբունքների (PRB) ստորագրող կողմ: Այս նշաձողը վերահաստատում է Բանկի նվիրվածությունը/հավատարմությունը կայուն զարգացմանը` իր ռազմավարությունները համահունչ դարձնելով Փարիզի համաձայնագրի և ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման նպատակներին (SDGs):
Միանալով UNEP FI-ին, որը ՄԱԿ-ի և ֆինանսական ոլորտի միջև գլոբալ գործընկերություն է, ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ը զուգահեռ քայլելու է այն հեղինակավոր հաստատությունների հետ, որոնք հավատարիմ են իրենց գործունեության հիմքում կայունություն ահապովելու սկզբունքներին: Որպես «Պատասխանատու բանկային գործունեության սկզբունքների» ստորագրող կողմ` ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԸ պարտավորվում է.
EIB GLOBAL-Ի ԵՎ ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԻ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ՝ 16 ՄԻԼԻՈՆ ԵՎՐՈ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ ԱՋԱԿՑԵԼՈՒ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՓՈՔՐ ԲԻԶՆԵՍԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆԸ 15.11.2024
EIB GLOBAL-Ի ԵՎ ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԻ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ՝ 16 ՄԻԼԻՈՆ ԵՎՐՈ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ ԱՋԱԿՑԵԼՈՒ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՓՈՔՐ ԲԻԶՆԵՍԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆԸ
Նոյեմբերի 15-ին Եվրոպական Ներդրումային Բանկի (ԵՆԲ) մաս կազմող EIB Global-ը և ԱրմՍվիսԲանկը ստորագրեցին 16 մլն եվրո ընդհանուր ծավալով վարկային պայմանագիր՝ Հայաստանում մանր, փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՄՓՄՁ) ֆինանսական հասանելիությունն ընդլայնելու նպատակով:
Այս ֆինանսավորումը թույլ կտա ԱրմՍվիսԲանկին ակտիվացնել ձեռնարկությունների ֆինանսական հնարավորությունները՝ նպաստելով Հայաստանում բիզնեսի ծավալների աճին, շուկայի ընդլայնմանը, ինչպես նաև նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը: Ներառական տնտեսական աճի խթանման շրջանակում վարկային միջոցների 30%-ը նախատեսված է կանանց պատկանող ձեռնարկությունների համար՝ աջակցելով նրանց գործունեության ընդլայնմանը:
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ Է ԻՐ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱՆԱՉ ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԱՅԻՆ՝ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶՈՒՄ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐԱԿԱՆ ՄԱՍՇՏԱԲԻ ԱՐԵՎԱՅԻՆ ԷԼԵԿՏՐԱԿԱՅԱՆԻ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ 31.10.2024
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ Է ԻՐ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱՆԱՉ ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԱՅԻՆ՝ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶՈՒՄ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐԱԿԱՆ ՄԱՍՇՏԱԲԻ ԱՐԵՎԱՅԻՆ ԷԼԵԿՏՐԱԿԱՅԱՆԻ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ
«ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն hպարտությամբ տեղեկացնում է կայուն էներգետիկայի ոլորտում իր շարունակական ներդրումների մասին:
Հոկտեմբերի 30-ին Լոռու մարզում կայացավ «ՍՏԵԼԼԱՐ ԷՆԵՐՋԻ» ՍՊԸ-ի «ՓԵՐԻ» արևային արդյունաբերական էլեկտրակայանի բացման պաշտոնական արարողությունը։ Մեկ տարի առաջ մեկնարկած նախագծի գլխավոր ֆինանսավորողն ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ն է, որը մշտապես աջակցում է Հայաստանի անցմանը դեպի կայուն էներգետիկ ապագային։