Ձեր հեռախոսահամարը չի հրապարակվելու: Պահանջվող դաշտերը նշված են *
Կայուն ֆինանսավորումը ԱրմՍվիսԲանկի համար հանդիսանում է ռազմավարական ուղղություն: Բանկը առանձնապես կարևորում է կայուն և պատասխանատու ներդրումների ֆինանսավորումը, ինչպես նաև անդամակցումը միջազգային լավագույն փորձ ունեցող միություններին` շահագրգիռ կողմերին ներկայացնելով վստահելի ու միջազգայնորեն ընդունելի հաշվետվություններ:
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ը 13.03.2025-27.05.2025թթ. իրականացնում է անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի երկու թողարկումների տեղաբաշխման վերաբացում.
«ԱրմՍվիսԲանկ» ՓԲԸ-ն առաջին անգամ ՀՀ-ում կնքել է 20 մլն եվրո ծավալով երաշխիքային գործիքի պայմանագիր Եվրոպական Ներդրումային Ֆոնդի (EIF) հետ:
Նոր ֆինանսական միջոցները նպատակ ունի խթանելու Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը՝ աջակցելով փոքր ու միջին ձեռնարկություններին (ՓՄՁ) և կանանց ձեռներեցությանը։
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ը ներկայացնում է նորարարական և բացառիկ Mastercard® Business Preferred պրեմիում քարտը՝ հատուկ կորպորատիվ հաճախորդների համար։ Այս քարտը նախատեսված է բիզնեսի ոլորտում գործունեություն ծավալող անձանց համար՝ ապահովելով առավելագույն հարմարավետություն, անվտանգության բարձր մակարդակ և պրեմիում արտոնություններ ամբողջ աշխարհում։
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ ՓԲԸ-ն հպարտությամբ հայտարարում է Միավորված ազգերի կազմակերպության Շրջակա միջավայրի ծրագրի ֆինանսական նախաձեռնությանն (UNEP FI) անդամակցության մասին և հաստատում է իր հանձնառությունը որպես ՄԱԿ-ի Պատասխանատու բանկային գործունեության սկզբունքների (PRB) ստորագրող կողմ: Այս նշաձողը վերահաստատում է Բանկի նվիրվածությունը/հավատարմությունը կայուն զարգացմանը` իր ռազմավարությունները համահունչ դարձնելով Փարիզի համաձայնագրի և ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման նպատակներին (SDGs):
Միանալով UNEP FI-ին, որը ՄԱԿ-ի և ֆինանսական ոլորտի միջև գլոբալ գործընկերություն է, ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ը զուգահեռ քայլելու է այն հեղինակավոր հաստատությունների հետ, որոնք հավատարիմ են իրենց գործունեության հիմքում կայունություն ահապովելու սկզբունքներին: Որպես «Պատասխանատու բանկային գործունեության սկզբունքների» ստորագրող կողմ` ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿԸ պարտավորվում է.
Նոյեմբերի 15-ին Եվրոպական Ներդրումային Բանկի (ԵՆԲ) մաս կազմող EIB Global-ը և ԱրմՍվիսԲանկը ստորագրեցին 16 մլն եվրո ընդհանուր ծավալով վարկային պայմանագիր՝ Հայաստանում մանր, փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՄՓՄՁ) ֆինանսական հասանելիությունն ընդլայնելու նպատակով:
Այս ֆինանսավորումը թույլ կտա ԱրմՍվիսԲանկին ակտիվացնել ձեռնարկությունների ֆինանսական հնարավորությունները՝ նպաստելով Հայաստանում բիզնեսի ծավալների աճին, շուկայի ընդլայնմանը, ինչպես նաև նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը: Ներառական տնտեսական աճի խթանման շրջանակում վարկային միջոցների 30%-ը նախատեսված է կանանց պատկանող ձեռնարկությունների համար՝ աջակցելով նրանց գործունեության ընդլայնմանը:
«ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն hպարտությամբ տեղեկացնում է կայուն էներգետիկայի ոլորտում իր շարունակական ներդրումների մասին:
Հոկտեմբերի 30-ին Լոռու մարզում կայացավ «ՍՏԵԼԼԱՐ ԷՆԵՐՋԻ» ՍՊԸ-ի «ՓԵՐԻ» արևային արդյունաբերական էլեկտրակայանի բացման պաշտոնական արարողությունը։ Մեկ տարի առաջ մեկնարկած նախագծի գլխավոր ֆինանսավորողն ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ն է, որը մշտապես աջակցում է Հայաստանի անցմանը դեպի կայուն էներգետիկ ապագային։
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ը 2024թ. հոկտեմբերի 21-ից տեղաբաշխում է անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի երկու թողարկումներ:
Պարտատոմսերը կտեղաբաշխվեն ՀՀ դրամով (անվանական արժեքը` 50,000 ՀՀ դրամ>) և ԱՄՆ դոլարով (անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար):
Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է.
• ՀՀ դրամով արտահայտված պարտատոմսերի համար՝ տարեկան 10.00%,
• ԱՄՆ դոլարով պարտատոմսերի համար՝ տարեկան 6.00%:
ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ի գործադիր տնօրենի տեղակալ և բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արա Մակարյանը մասնակցեց Եվրոպական վերակառուցման և զարգացման բանկի (EBRD) կողմից կազմակերպված "Pathways to Paris 2024" միջոցառմանը: Միջոցառումը, որն անցկացվել է հոկտեմբերի 3-ից 4-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում, ուղղված էր կլիմայական գործողությունների և կայուն ֆինանսական նախաձեռնությունների արագացմանը՝ Փարիզի համաձայնագրով նախանշված կարևոր իրադարձություններին ընդառաջ: