Ձեր հեռախոսահամարը չի հրապարակվելու: Պահանջվող դաշտերը նշված են *
Սույնով տեղեկացնում ենք, որ 2025 թվականի մարտի 13-ից մինչև 2025 թվականի մայիսի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն նախատեսում է իրականացնել անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխման վերաբացում.
/ԱՄՆ դոլարով/ անվանական արժեքը` 100 ԱՄՆ դոլար, 6.00% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ,
/Եվրո արժույթով/ անվանական արժեքը` 100 Եվրո, 5.00% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Սույնով տեղեկացնում ենք, որ 2025թ-ի փետրվարի 12-ին ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ի կողմից իրականացվել է AMSWISB2LER3 (AMD) տարբերակիչ ծածկագրով պարտատոմսի արժեկտրոնի վճարում` անվանական արժեքի 5.00 %-ի չափով:
Սույնով տեղեկացնում ենք, որ 2024թ-ի դեկտեմբերի 02-ին ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ի կողմից իրականացվել է Բանկի կողմից թողարկված ներքոնշյալ պարտատոմսերի արժեկտրոնների վճարում.
AMSWISB2IER9 տարբերակիչ ծածկագրերով պարտատոմսերի արժեկտրոնի վճարում` անվանական արժեքի 3.00%-ի չափով
Սիրով տեղակացնում ենք, որ 28/11/2024թ. ավարտվել է Բանկի կողմից թողարկված AMSWISB2KER5 և AMSWISB2NER9 տարբերակիչ ծածկագրերով դրամային և դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխումը:
Սույնով տեղեկացնում ենք, որ 2024թ-ի նոյեմբերի 25-ին ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ի կողմից իրականացվել է AMSWISB28ER2 (USD) տարբերակիչ ծածկագրով պարտատոմսի արժեկտրոնի վճարում` անվանական արժեքի 3.25%-ի չափով:
Սույն թվականի նոյեմբերի 22-ին մարվել է ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ի կողմից թողարկված 10,000,000 ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով AMSWISB29ER0 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը:
Սույնով տեղեկացնում ենք, որ 2024թ-ի նոյեմբերի 4-ին ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ-ի կողմից իրականացվել է AMSWISB2AER6 (USD) տարբերակիչ ծածկագրերով պարտատոմսերի արժեկտրոնի վճարում` անվանական արժեքի 3.25%-ի չափով:
Սիրով տեղակացնում ենք, որ ավարտվել է Բանկի AMSWISB2LER3 տարբերակիչ ծածկագրով պարտատոմսերի տեղաբաշխումը (տեղաբաշխման ծավալ` 5 մլրդ դրամ), որի տեղաբաշխումը մեկնարկվել էր 2024 թվականի օգոստոսի 12-ին:
Սույնով տեղեկացնում ենք Ձեզ, որ 2024 թվականի հոկտեմբերի 21-ից մինչև նոյեմբերի 28-ը ընկած ժամանակահատվածում «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն նախատեսում է իրականացնել անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխում:
Սիրով տեղակացնում ենք, որ «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ Գլխավոր տնօրենի 2024 թվականի հոկտեմբերի 11-ի N ՑՊ-061-10/24 և N ՑՊ-062-10/24 որոշումների համաձայն, «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ի անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերը ցուցակվել են: Որոշումն ուժի մեջ է 16/10/2024թ.-ից: